Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ASYSTENT OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ

Czas trwania nauki: 1 rok (2 semestry)
Forma kształcenia: stacjonarnie i zaocznie
Kształcenie modułowe

Asystent osoby niepełnosprawnej prowadzi rehabilitację środowiskową i współtworzy programy rehabilitacji. Program rehabilitacji społecznej i medycznej oferowany przez asystenta dotyczy potrzeb zdrowotnych, psychicznych, zawodowych, społecznych i kulturalnych osoby niepełnosprawnej. Asystent diagnozuje warunki życia osoby niepełnosprawnej i dąży do usuwania barier psychologicznych, społecznych, komunikacyjnych i architektonicznych oraz pobudza aktywność osoby niepełnosprawnej oraz jej rodziny w celu zaspokojenia potrzeb. Poza tym asystent planuje, kontroluje i ocenia indywidualny program pomocy osobie niepełnosprawnej, włącza osobę niepełnosprawną w programy instytucji i placówek świadczących usługi rehabilitacyjne. 

KARIERA ZAWODOWA

ZAROBKI

Wysokość zarobków kształtuje się przede wszystkim ze względu na miejsce wykonywania pracy. Średnie zarobki w tym zawodzie są na poziomie minimalnej krajowej, wyższe gdy osoba podejmie zatrudnienia zagranicą.

NAUKA KOŃCZY SIĘ UZYSKANIEM:

 

Pobierz podanie w pliku pdf: